Kategoria A, A1, A2, AM

Prawo jazdy na motocykl, kursy na motor

Nasi instruktorzy posiadają spore doświadczenie szkoleniu na motocyklach, gdyż nie tylko szkolą od kilkunastu lat ale również sami na co dzień poruszają się jednośladami. Dlatego w połączeniu z tym, że uczymy na motocyklach identycznych jak w WORD Opole egzamin państwowy jest tylko formalnością.

Podczas zajęć praktycznych na mieście za kursantem jedzie pojazd asekuracyjny z Instruktorem który ma bezpośrednią łączność radiową z osobą szkoloną

Kategoria AM

Zastąpiła kartę motorowerową i będzie uprawniała do prowadzenia motorowerów i czterokołowców lekkich (np. niewielkich quadów, których masa nie przekracza 330 kg, a prędkość maksymalna to 45 km/h) o pojemności nie przekraczającej 50 cm3.
Prawo jazdy tej kategorii będą mogły się ubiegać osoby, które ukończą 14 lat. Podczas kursu proponujemy nieograniczona ilość zajęć teoretycznych oraz 10 godzin zajęć praktycznych. Niestety przy tej opcji nie dajemy gwarancji dostatecznego wyszkolenia i przygotowania do egzaminu a wyjazd na miasto możliwy jest na ostatniej godzinie zajęć praktycznych.

Kategoria A1

Wymagany wiek 16 lat.
a) motocykl o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg
b) motocykl trójkołowy o mocy nieprzekraczającej 15kW
c) pojazd określony dla prawa jazdy kategorii AM

Kategoria A2

Wymagany wiek 18 lat
Prawo jazdy tej kategorii uprawniało będzie motocyklistę do prowadzenia jednośladu np. Kawasaki Ninja 300, Hondy NC700, Yamahy MT-03, Yamahy XT660 czy Suzuki GS500:
a) motocykl o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla
b) motocykl trójkołowy o mocy nieprzekraczającej 15 kW
c) pojazdy określone dla prawa jazdy kategorii AM

Kategoria A

Prawo jazdy tej kategorii będą mogły się ubiegać osoby, które ukończą 24 lata, a jeżeli od 2 lat posiada kat A2 to wymagany wiek wynosi 22 lata. Prawo jazdy tej kategorii uprawniało będzie motocyklistę do prowadzenia:
a) motocyklu niezależnie od pojemności i mocy
b) pojazdów określone dla kategorii AM

Udostępnij na:

scroll up