Kategoria B

Prawo jazdy na samochód

Miło nam poinformować, iż nasz ośrodek ma jedną z najwyższych zdawalności na kategorię B zarówno na egzaminach teoretycznych jak i praktycznych w województwie opolskim!

Kategoria B – uprawnia do prowadzenia pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t., z wyjątkiem autobusu lub motocykla.
Uprawnia również do prowadzenia ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego oraz pojazdu z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa zespołu tych dwóch pojazdów nie przekracza 3,5 t.
Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia za zgodą jednego rodzica lub opiekuna, a egzamin można zdać na 1 miesiąc przed ukończeniem 18 roku życia
Aktualnie szkolimy na samochodach renault Clio IV (takich samych jak na egzaminie)
W podstawowym pakiecie jest 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 praktycznych oraz materiały szkoleniowe, ale proponujemy zapoznanie się z pakietami , które różnią się między sobą ilością godzin zajęć teoretycznych, praktycznych, ilością jazd wieczornych, a także w różnych warunkach i na różnych rodzajach dróg.

Pakiet B35

Obejmuje nieograniczoną ilość godzin teorii oraz 35 godzin praktyki, do wykorzystania 30 godzin w czasie kursu oraz 5 godzin przed egzaminem (lub całość w trakcie kursu).

Pakiet B40

Obejmuje nieograniczoną ilość godzin teorii oraz 40 godzin praktyki, do wykorzystania 30 godzin w czasie kursu oraz 10 godzin przed egzaminem (lub całość w trakcie kursu).
Dodatkowo dajemy możliwość pozostawienia 2 godzin do wykorzystania w ciągu najbliższego okresu zimowego (jazda w typowych warunkach zimowych) lub jazda autostradą

 

Udostępnij na:

scroll up